Wernisażeria: patronat medialny nad wystawą „Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej"4/11/2021 Mój blog Wernisażeria objął patronat medialny nad wystawą „Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej" w Łazienkach Królewskich![]() Duma!! Mój największy w Polsce i najbardziej opiniotwórczy blog o sztuce Wernisażeria (60.000 fanów) objął patronat medialny nad spektakularną wystawą „Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej”, którą do 30 stycznia można oglądać w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (budynki: Pałac na Wyspie i Podchorążówka). Jest to gigantyczna wystawa: 200 eksponatów (malarstwo, rzeźba, porcelana, jubilerstwo, medale) ze zbiorów drezdeńskich Sächsische Hauptstaatsarchiv Dresden i Staatliche Kunstsammlungen Dresden (m.in. obraz Wenus Jacopa Palmy il Vecchio jest właśnie z tej drugiej instytucji) oraz polskich muzeów – Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki, Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze oraz Muzeum - Zamku w Kórniku. Wystawa „Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej” opowiada o głównych wydarzeniach z 66 lat unii polsko-saskiej oraz o staraniach Augusta II i Augusta III, żeby zbudować solidną pozycję Rzeczypospolitej na scenie międzynarodowej. Chociaż lata panowania na tronie Rzeczpospolitej elektorów saskich (1697-1706'; 1709–1763) pod względem gospodarczym, ekonomicznym i politycznym niezbyt chlubny, August II i August III bardzo dbali o kulturę, sztukę i architekturę i zbudowali jedną z najbardziej spektakularnych kolekcji XVIII wiecznej Europy. ![]() Wśród eksponatów prezentowanych w Łazienkach Królewskich znajdują się m.in. Krzyże Orderu Orła Białego z garniturów rubinowego i szmaragdowego, szabla niemiecka wysadzana turkusami i szmaragdami, wyroby z miśnieńskiej porcelany (w tym metrowa papuga Ara), puchar w kształcie strusia w oprawie złotniczej i porcelanowej czy złynna złocona Maska Słońce z podobizną Augusta II, która znajduje się na plakacie reklamującym wystawę (autor: W witrażu kolażu. Łukasz Kuleta). Wystawa "Splendor władzy. Wettynowie na tronie Rzeczpospolitej" została objęta nie tylko moim patronatem medialnym, ale przede wszystkim honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Saksonii Michaela Kretschmera oraz dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej: https://wernisazeria.com/splendor-wladzy/
0 Comments
Album TBPI 4 | COMIC BOOK: tekst, biogramy / teksty krytyczneJestem autorką wszystkich 35 biogramów / tekstów krytycznych w albumie TBPI 4 | COMIC BOOK. Czegoś takiego jeszcze nie było! To pierwszy album z pracami najlepszych polskich rysowników komiksowych, którzy wpłynęli na obraz polskiego komiksu na świecie i na to, co zaczyna być określane jako polska szkoła komiksu.
Artystów, którzy trafili do The Best Polish Illustrators | COMIC BOOK, wybrano prawie 3 lata temu, bo tyle trwały prace nad publikacją, ale w końcu album jest już dostępny w sprzedaży. To 312 stron, 251 prac 35 twórców komiksów, na każdego przypada 8 stron biogramu i portfolio, a wszystko w złoconym etui i w twardej eleganckiej oprawie. ⠀⠀ Album The Best Polish Illustrators | COMIC BOOK to przegląd ilustracji w polskich komiksach realistycznych, satyrycznych, zaangażowanych, romantycznych, horrorach czy fantasy. Więcej w moim tekście na stronie, na której można zamówić album, a jeszcze więcej o historii polskiego komiksu najnowszego piszę w jednym z tekstów w albumie.⠀⠀ ⠀⠀ Ponieważ zajmuję się wszystkimi obszarami sztuk wizualnych, to kolejny raz, kiedy Fundacja {slow}zaprosiła mnie do współpracy. We wcześniejszym albumie TBPI 2 | CONCEPT ART pisałam o historii concept artu, o historii samego pojęcia oraz warsztacie pracy concept artysty. Dostałam stypendium "Kultura w sieci" przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Jestem bardzo szczęśliwa, że mój blog o wernisażach i sztuce Wernisażeria został doceniony, to wspaniałe uczucie wiedzieć, ze ktoś docenia to, co robię i w co wkładam tyle serca. Projekt Wernisażeria to więcej niż historia czy krytyka sztuki. Wernisażeria to 100% sztuki, kultury i intelektu. Moja strona www, na której piszę bardzo obszerne teksty (średnio ok. 8-10 stron), to odrębna platforma niż fanpage na Facebooku, profil na Instagramie oraz na Pintereście, publikuję odrębne materiały.
Piszę bardzo merytorycznie, ale niehermetycznie, subiektywnie, ze specyficznym humorem, mnóstwem dygresji o kulturze, historii i literaturze. Dzięki temu czytelnicy, niezależnie od miejsca zamieszkania, dzięki internetowi mogą być ze mną na opisywanych wystawach w Polsce (np. Zachęta, CSW, MSN, prywatne galerie), zagranicą (np. Toulouse-Lautrec w Grand Palais, Bacon w Centrum Pompidou, Biennale Paris) i w mniej znanych muzeach, np. Muzeum Kaszub.
Przykładowe opinie o mnie uczestników warsztatów:"Kamila zaskoczyła nas pozytywnie swoją barwną osobowością, która idealnie przełożyła się na sposób przekazywania informacji i dobry kontakt z każdym uczestnikiem. Jej wykład był kwintesencją praktycznej wiedzy, potrzebnej, by zaistnieć w świecie sztuki. Poza wiedzą teoretyczną, która stanowi bazę każdego działania, usłyszeliśmy od niej praktyczne wskazówki odpowiadające na kluczowe pytania; jak? gdzie? kiedy? i dotyczące działań promocyjnych własnej osoby. Kamila umie w sposób krytyczny wskazać popełnione błędy, ale robi to w taki sposób, że jej słowa stają się napędem do dalszego działania i kształcenia. To wykładowca motywujący, z olbrzymią wiedzą, również a może przede wszystkim, z wiedzą praktyczną, otwarty na świat i ludzi, łamiący barierę sztuczności już przy pierwszym spotkaniu. Należałoby życzyć sobie więcej takich osób w środowisku wykładowców, na uczelniach, kursach i szkoleniach". *** "Szkolenia to tak naprawdę Trener i to jego przygotowanie oraz postawa decyduje o jakości samego szkolenia. Kamila to przysłowiowa 'Petarda'-wulkan energii i empatyczna osoba. W genialny, angażujący sposób przekazała mi wiedzę popartą doświadczeniem i praktyką. Bardzo dobrze przygotowane szkolenie pod względem merytorycznym, czas maksymalnie wykorzystany.To co spodobało mi się najbardziej to indywidualne podejście do każdego uczestnika -moc praktycznych porad i słowa krytyki , które tylko motywują do działania, dla mnie rewelacja. Kamilo jesteś stworzona do szkolenia".
Wielokrotnie podkreślałam rolę szczerości i autentyczności jako kluczowego warunku w angażowaniu odbiorców w social mediach. Chociaż z drugiej strony, w świecie, gdzie Lil Miquela, a także przywołana przeze mnie modelka Shudu mają 1,5 miliona i 150 tys. obserwatorów, a są całkowicie cyfrowymi influencerami, reklamującymi marki Dior czy Diesel, powyższe kwestie zdają się nie mieć aż takiego znaczenia.
W zakładce Media niebawem dodam PDF.
Artykuł jest także dostępny online pod tytułem: Smartfony i Internet: Czy analogowi rodzice powinni się uczyć od swoich technologicznych dzieci |
AktualnościCo u mnie nowego? Archiwum
November 2021
Kategorie
|